Sprawdzone środki ochrony roślin

Do środków ochrony roślin należą herbicydy, fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, substancje do zaprawiania nasion i nawozy. Każda z tych grup ma inne zadanie do wykonania na polach uprawnych, w każdej z nich można znaleźć wiele produktów.

Jeżeli łany pszenicy atakowane są przez chwasty dwuliścienne, to preparat do ich zwalczenia na pewno się znajdzie wśród herbicydów. Są takie środki, które trzeba stosować wyłącznie w mieszankach z innymi, albo takie, których nie można używać do oprysku np.

owsa. Niektóre z kolei wolno dawkować tylko nalistnie a inne wyłącznie doglebowo.

Warto zatem dużo wiedzieć o środkach ochrony roślin, żeby je skutecznie stosować na swojej plantacji i nie przyczynić się do wyrządzenia szkód. Dla zapobieżenia chorobom grzybowym, które dość łatwo i często występują w uprawach wykorzystuje się fungicydy.

Te preparaty działają wyniszczająco na patogeny grzybowe, doskonale sobie radzą z mączniakiem prawdziwym pojawiającym na różnych roślinach uprawnych. Dla przykładu, plantacje winorośli dotknięte mączniakiem prawdziwym ponoszą duże straty, dlatego istnieje wręcz konieczność zastosowania skutecznych fungicydów.

Choroby grzybowe są w stanie zniszczyć całe uprawy, dlatego są przygotowane takie środki ochrony roślin, które są skuteczne na każdy rodzaj choroby. Uprawianym na polach roślinom bardzo szkodzą również insekty gryzące i ssące roznoszące też różne groźne choroby.

Można niszczyć ich larwy, chrząszcze przez podawanie insektycydów działających kontaktowo i żołądkowo.